Kayıt Ol

Şifremi Unuttum
Bizi Arayın
+90 (543) 327 07 07
+90 (543) 327 07 10

İncirli Bisküvi İkram Doğa Yürüyüşlerinde

İncirin Faydaları

•     İncirin insan sağlını olumlu yönde etkilediği belirtilmektedir. Yüksek miktarda lif içermesi sindirim sorunlarını olumlu yönde etkilemektedir. İncirin insan vücuduna faydaları saymakla bitmiyor. Sindirim sorunu yaşayan kişilerde sindirimi kolaylaştırıyor. İncir düşük kalorili bir meyvedir. Bu yüzden diyet listelerinde mutlaka yer almaktadır.

•     Yüksek tansiyon, kalp ve damar hastalıklarını önleyici özelliği bulunmaktadır. Kabızlık ve sindirim sorunu yaşayan kişilerin incir tüketmesi sindirim sorunlarına çözüm olacaktır. Diyabet hastalarının yiyecek listesinde yer alabilecek bir meyve olacaktır. Kemik sağlığı açısından da önemli yere sahiptir. İçerisindeki kalsiyum kemiklerin güçlenmesinde yardımcı olmaktadır. Antioksidan bakımın en zengin kuru meyve incirdir. Bu yüzden göz hastalıklarından korunmamıza destek olur.

•     Günlük demir ihtiyacını bir adet incirden alabilirsiniz. Demir eksikliği yaşayan kişiler, incir tüketmelidir. Diyet yapan kişilerin diyet listelerinde incir mutlaka yer almalıdır. Düşük kalorili ve tok tutma özelliği olan bir meyvedir. B5 vitamini, B9 vitamini, B3 vitamini ve B6 vitamini içermektedir. Araştırmalara göre meme kanseri olma riskini düşürmektedir. Kolesterolü temizler ve vücuttan atılmasını sağlamaktadır.