Kayıt Ol

Şifremi Unuttum
+90 (543) 327 07 10

Mürseller Köyü Kültür Gezisi Karamanlı - Burdur


Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image

 

Bu hafta yolumuzu geçen sene de gittiğimiz ve hayran kalarak döndüğümüz Akdeniz Kuş Cenneti olarak da Karataş Gölü - Mürseller Köyü’ne çevirdik. Bu etkinliğimiz bir kültür gezisi olacak olup, ilk olarak Karataş Gölü çevresinde 10-12 KM yürünecek, sonrasında öğle yemeği için Mürseller Köyü’ne gidilecektir. Mürseller Köyü öğretmen Eşref Yurdasiper’in çabalarıyla yapılmıştır. Eşref Yurdasiper, kültürel değerleri olan eski eşyaları; 95 yıllık elbiseleri, Kurtuluş Savaşı madalyaları, eski kapı kilitlerini ve 70 yıllık ev gereçleri gibi eşyaları bir araya getirerek kültür evinde sergilemiştir. Ve her geçen gün yeni eşyalar eklenerek sergilenmeye de devam etmektedir”

Mürseller Köyü hakkında detaylı bilgi almak için Hürriyet gazetesine vermiş olduğumuz bilgilerle hazırlanan haberi http://www.hurriyet.com.tr/akdenizin-kus-cenneti-karatas-golu-40055272?utm_source=facebook.com&utm_campaign=button&utm_content=newsdetail inceleyebilirsiniz.

Mürseller Köyü’ne ulaşım için, Antalya’dan Korkuteli’ne geçilip, Karamanlı istikametine devam edilir. Mürseller Köyü Tabelası takip edilerek köye varılır. Toplam mesafe 170 km.’dir.

Rota Zorluğu: Kolay

Bu parkur için açılmış etkinlikleri üst menüden etkinlikler bölümüne tıklayarak inceleyebilirsiniz.