Kayıt Ol

Şifremi Unuttum
+90 (543) 327 07 10

Ceneviz Koyu


Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image

Neden Ceneviz Koyu ?

Mavi ve yeşilin buluştuğu el değmemiş muhteşem bir koy olduğu için Ceneviz Koyu. Doğanın bir harikası olduğu ve bununla da kalmayıp şifa dağıtan çamur banyosu yapılabilme özelliği olduğu için Ceneviz Koyu. (Şekere, tansiyona, kansere ve birçok derde devası var)

Denizi 20 mt altını yüzeyden görebilmek mümkün, düşünün o derece berrak. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Carettalarla yüzebilmek için Ceneviz Koyu.

Ceneviz Koyu açık denize bakan yamacındaki kale kalıntısından dolayı denizciler tarafından bazen Porto Ceneviz olarak anılıyor. Yalancı Koy ile ayrıldıkları sırtta konumlanan savunma kalesinin antik Olympos şehrine ait olabileceği düşünülüyor. Ceneviz sahilleri, aynı zamanda soyu tükenmekte olduğu için Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından koruma altına alınan Akdeniz Fokunun da yaşam alanını oluşturuyor.

Musa dağının eteklerinde, dik bir yamacın altına arka arkaya sıralanmış, doğanın özenle biçimlendirdiği Ceneviz ve Sazak koyları yer alır. Küçük bir yarımadanın kuzeydoğuya bakan yakasındaki Ceneviz Koyu ve güneybatı tarafındaki minik Yalancı Koy ve onun karşısında yer alan Sazak Koyu muhteşem bir üçlü oluştururlar. Hem Çıralı hem de Adrasan’dan bir saatlik tekne yolculuğuyla ulaşılabilen Ceneviz ve Sazak koylarını tepelerden seyretmek doyumsuz bir keyif yaşatır insana.

Rota Zorluğu: Kolay

Bu parkur için açılmış etkinlikleri üst menüden etkinlikler bölümüne tıklayarak inceleyebilirsiniz.